O projektu

Bytové domy „LÁNY“ Uničov

V rámci projektu bytového komplexu vzniknou nové moderně a účelně řešené byty určené k prodeji do osobního vlastnictví. Díky své vnitřní rozmanitosti nabídne stavba výběr bytů všem věkovým kategoriím od singles, přes mladé páry, rodiny s dětmi až po seniory. Projekt disponuje standardně byty od nejmenších 1+kk až po byty 4+kk.

Pro přízemní byty jsou k prodeji přilehlé oplocené zahrádky s brankou do společných zelených ploch.

Bytové jednotky budou vytápěny centrálně, rovněž ohřev TUV bude zajištěn centrálně z kotelny umístěné v přízemí každého domu. V bytech budou na vstupu osazeny kalorimetry a podružné vodoměry k měření odebraného tepla a vody.

Všechny byty disponují terasou, balkonem nebo lodžií. Téměř všechny jednotky mají praktickou komoru v bytě s možností zde přesunout pračku a sušičku. V přízemí objektu má každá jednotka k dispozici drátěnou sklepní kóji až ke stropu. Přestože je objekt koncipován jako čtyřpodlažní, bude vybaven moderním výtahem, což jistě přispěje ke zvýšení standardu bydlení. Projekt počítá také s dostatečnou plochou pro parkování. Pořízení venkovního stání nebude podmínkou při koupi bytové jednotky.

Součástí komplexu jsou:

  • Budovy bytových domů
  • Zpevněné plocha parkovacího stání
  • Společné plochy kolem domu
  • Stání pro kontejnery na odpad
  • Areálová komunikace

Jedná se o čtyřpodlažní objekt, přibližně čtvercového tvaru. Základy všech domů jsou založeny na pilotech. Nosné zdivo tvoří broušené keramické bloky v tl.300mm, dělící vnitřní stěny budou ze zvukově izolačních tvárnic, vše lepené na lepidlo. Stopní konstrukce a další nosné prvky jsou monolitické železobetonové. Fasádní stěny domu jsou zatepleny KZS tl. 150 mm - polystyren + silikonová omítka. Okna objektu plastová s trojskly, barva šedá ext./bílá int. Vnitřní povrch stěn vápenocementová omítka + štuk, barva bílá.

Poslední – ustupující podlaží bude realizováno ve vyšším standardu. Po obvodě domu jsou navrženy rozsáhlé terasy s přístupem z téměř všech obytných prostor bytu. Terasy budou opatřeny keramickou dlažbou na terčích nebo terasovými prkny ze dřeva. Ve všech bytech tohoto podlaží bude podlahové teplovodní vytápění, interiér bude bez přídavných radiátorů.