O projektu

Bytové domy Uničov

V rámci projektu bytového komplexu vznikly nové moderní a účelně řešené byty určené k prodeji do osobního vlastnictví. Díky své vnitřní rozmanitosti nabízí stavba výběr bytů všem věkovým kategoriím od singlů, přes mladé páry, rodiny s dětmi až po seniory. Projekt disponuje nabídkou standardních bytů od nejmenších 1+kk až po byty nadstandardní 4+kk. Součástí přízemních bytů jsou přilehlé oplocené zahrádky s brankou.

Bytové jednotky jsou vytápěny centrálně, rovněž ohřev TUV je zajištěn centrálně z kotelny umístěné v přízemí každého domu. V bytech jsou na vstupu osazeny kalorimetry a podružné vodoměry k měření odebraného tepla a vody.

Všechny byty disponují terasou, balkonem nebo lodžií. Téměř všechny jednotky mají praktickou komoru v bytě s možností zde přesunout pračku a sušičku. V přízemí objektu má každá jednotka k dispozici sklepní kóji. Přestože je objekt koncipován jako čtyřpodlažní, bude vybaven moderním výtahem, což jistě přispěje ke zvýšení standardu bydlení.

Poslední – ustupující podlaží je realizováno ve vyšším standardu. Po obvodě domu jsou navrženy rozsáhlé terasy s přístupem z téměř všech obytných prostor bytu. Terasy jsou opatřeny keramickou dlažbou na terčích. Ve všech bytech tohoto podlaží je podlahové teplovodní vytápění, interiér je bez přídavných radiátorů, zakrytá příprava pro elektrické venkovní rolety.

Projekt počítal také s dostatečnou plochou pro privátní parkování, a to ve variantách nekrytého venkovního stání za pořizovací cenu 60 000 Kč + DPH. Kryté stání je vyprodáno. Pořízení venkovního stání není podmínkou při koupi bytové jednotky.

Součástí komplexu jsou:

  • Budovy bytových domů
  • Zpevněné plochy parkovacího stání
  • Společné plochy kolem domu
  • Stání pro kontejnery na odpad
  • Areálová komunikace

Jedná se o moderní čtyřpodlažní objekt, přibližně čtvercového tvaru. Základy všech domů jsou založeny na pilotech. Nosné zdivo tvoří broušené keramické bloky v tl.300mm, dělící vnitřní stěny budou ze zvukově izolačních tvárnic, vše lepené na lepidlo. Stopní konstrukce a další nosné prvky jsou monolitické železobetonové. Fasádní stěny domu jsou zatepleny KZS tl. 150 mm - polystyren + silikonová omítka. Okna objektu plastová s trojskly, barva šedá ext./bílá int. Vnitřní povrch stěn vápenocementová omítka + štuk, barva bílá.
Bytové jednotky jsou vytápěny centrálně, rovněž ohřev TUV je zajištěn centrálně z kotelny umístěné v přízemí každého domu. V bytech jsou na vstupu osazeny kalorimetry a podružné vodoměry k měření odebraného tepla a vody.

Poslední – ustupující podlaží bude realizováno ve vyšším standardu. Po obvodě domu jsou navrženy rozsáhlé terasy s přístupem z téměř všech obytných prostor bytu. Terasy budou opatřeny keramickou dlažbou na terčích. Ve všech bytech tohoto podlaží je podlahové teplovodní vytápění, interiér je bez přídavných radiátorů.